Jak telebimy reklamowe działają na klienta

telebimy reklamoweNa mnie telebimy reklamowe nie działają !

Bardzo często słyszymy takie słowa od  ludzi, czy aby na pewno tak jest ? Czy w czasach gdy reklama otacza nas wszystkich z każdej strony, są śmiałkowie którzy sądzą ze nie działa ?   Reklamodawcy doskonale wiedza jak zrobić reklamę , by trafiła nawet do takich osób. To reklama jest dzwignią handlu !

Twierdzenie Jonesa

Według tego twierdzenia reklamy które generują telebimy reklamowe i inne nośniki, wcale nie muszą  mieć charakteru natychmiastowego, czy tez bezpośredniego. Sadzi natomiast że  wpływa na postawę ludzi, przy czym jest to swego rodzaju etap pośredniczący w zmianie ich przyzwyczajeń i zachowań. Przez prawie pięćdziesiąt lat ludzie głowią sie nad działaniem reklamy. Dość oryginalnym wytłumaczeniem jest model AIDA, opisuje on  następującą sekwencję: świadomość -> zainteresowanie ->chęć posiadania -> działanie. Według tego twierdzenia ludzie nim zaczną czegoś pragnąć, pierw muszą się o tym dowiedzieć .

Na telebimy reklamowe  da się uodpornić ?

Tak na prawdę  często przeczymy wpływowi reklamy sądząc, że poddanie się jej jest okazaniem słabości, do której nie należy się przyznawać. Bardzo wielu z nas uważa , że na nich reklama nie działa. Czy jednak na prawdę tak jest?  Telebimy reklamowe oddziałują  na nas  nie do końca świadomie, więc  nie da się tego kontrolować  :( Bardzo często zdarza się że kupując produkt sądzimy że w 100% jest to nasza racjonalna decyzja.  Nie zdajemy sobie sprawy  że widzimy przedmiot  przez pryzmat reklamy którą przykładowo widzimy na co dzień , wyświetlaną przez telebimy reklamowe. Nasze poczucie o dobrej jakości produktu jest spowodowane kampanią reklamową i  nawet nie mamy pojęcia o tym.

Podsumowując, nie da się uciec od reklamy.  Są tego wady i zalety, ale jednak więcej ma dobrych cech niż tych złych :) Reklama jest bardzo ważnym działem gospodarki i dzięki niej wiele firm może się rozwijać.